21 Ocak 2017 Cumartesi

PAYKASA KART GÜVENLE ALIŞVERİŞ YAPMANIN EN HIZLI YOLU

 

Sanal ortam üzerinde kredi kartı çalınmalarının son derece arttığı bu dönemlerde uzmanlar kişilerin sanal ortam üzerinden alışverişini azaltmasını önlemek için bir sürü ödeme tekniği çıkarmışlardır. Bunlardan en önemlilerinden biri olan hatta talep edilmesiyle ilk başta bulunan teknik Paykasa tekniğidir.

Bu teknikde kredi kartınıza netlikle ihtiyaç duymayacaksınız. Hatta kredi kartı olmayanlar bile bu teknikle alışveriş yapabilecekler. Bu kullanıcılarımız tek yapması gereken onlar için atadığımız hesap numaramıza ödemeleriniz yapmaları. Ödemeyi nasıl yapacağını ve Paykasa karta nasıl sahip olacağını bilmeyen kullanıcılarımız için birazda bunlardan bahsedelim. Öncelikle ne kadarlık Paykasa almanız gerektiğine karar vermelisiniz. Çünkü her fiyata makul Paykasa kartlarımız elimizde mevcuttur. Buna karar verdikten sonra ise ödemenizi hangi bankaya yapacağınızı seçiyorsunuz. Tüm bankalarla anlaşmamamız olduğu için kartsız para yatırmalarda netti yapmayan bankaları seçmeniz siz kullanıcılarımız için daha iyi olacaktır. Buna da karar verdikten sonra ödemenizi yapıyorsunuz. Finans ekibimiz ödemenizi kontrol ettikten sonra onaylıyor ve Paykasa kodunuz anında elinize ulaşıyor.

Kodu gönderen ekibimiz kodu size sanal ortamdan ulaştırmak yerine cep telefonunuza mesaj yoluyla iletir. Ve banka hesabımıza para yatırırken girdiğiniz vatandaşlık numaranızı ödeme yaptıktan sonra da söylemenizi ister. Bu prosedür de gerçekleştikten sonra kodunuz size ulaştırılır.

Kodunuzun sanal ortamdan ulaştırılmamasının sebebi birçok çalınma olasılığıne karşı temkinli olmamızdır. Bu yolların hepsi sizin güvenliğiniz için olup elinizde bulunan kodu herhangi bir ödeme sitesine gönderdiğiniz takdirde artık o kodun hiçbir biçimde çalınma şansı kalmamıştır. Başka bir kullanıcı o kodla ödeme yapma talebi gönderse bile ödeme kanalı bunu kabul etmeyecektir.

        Paykasa Kart bu yönden de kredi kartı ve paypal dan çok daha iyidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder